SEPI nie widzi karty kryptograficznej

Platforma łącząca Rynek Pracy i Pomocy Społecznej

Re: SEPI nie widzi karty kryptograficznej

Postautor: KamilT » 08 gru 2017 13:17

Może Sygnity musi odnowić swoje dane o certyfikatach. Ja już miałem podobną sytuację ze 2 razy.
KamilT
Omnibus
Omnibus

Postautor: Marecky » 08 gru 2017 13:57

A czy to jest jakiś nowy certyfikat? Bo jeśli tak, to tak jak kolega wyżej napisał, może być taka potrzeba.
Marecky
Przewodnik
Przewodnik

Postautor: slivkam » 11 gru 2017 12:08

KamilT pisze:Może Sygnity musi odnowić swoje dane o certyfikatach. Ja już miałem podobną sytuację ze 2 razy.

Nie, działało i nagle buum.
slivkam
Omnibus
Omnibus

Postautor: MarcinD » 11 gru 2017 12:24

A to przez przeglądarki działa? Urządzenie zabezpieczające dodane? Przeglądarki nie są nazbyt aktualne i potrafią z javą współpracować?
MarcinD
AS
AS

Postautor: slivkam » 11 gru 2017 13:47

Przez przeglądarkę, szafir host Szafir i SDK Web (komponety do kwalifikowanego podpisu elektronicznego jako alternatywne rozwiązanie dla technologii apletów java).

Sygnity odpisało tak
"W przypadku certyfikatów firmy certum mieliśmy zgłoszenia. Nie jest to wina aplikacji SEPI. Proszę skontaktować się z producentem certyfikatu i poinformować, że ten certyfikat nie działa z aplikacją Szafir Host. Jest to prawdopodobnie wina po stronie certyfikatu - nie współpracuje z Szafir Host (w wersji Java komponentu do podpisu problem może nie występować)."

Certum na razie milczy

Pozostaje mi tylko podpisywać na komputerze z winXP FF 52 (ESR)
slivkam
Omnibus
Omnibus

Postautor: d702727 » 11 gru 2017 15:14

SEPI to tak "strasznie skomplikowana" aplikacja jest - że Już dawno zasugerowałem HD, żeby przemyśleli czy nie lepiej całość klienta zrobić w javie (jak np. Syriusz). Wtedy komponent do podpisu byłby wbudowany w aplikację i nie byłoby żadnych problemów.
d702727
Amator
Amator

Poprzednia

Wróć do SEPI