Informacje dotyczące naliczania sprawozdania MPIPS 06

Kadry i Płace

Informacje dotyczące naliczania sprawozdania MPIPS 06

Postautor: ikaszucka » 16 gru 2010 15:17

W przypadku, kiedy kolejna umowa jest kontynuacją poprzedniej umowy pracownika, należy wskazać kontynuowaną umowę. Taki ciąg umów traktowany jest jako jedno zatrudnienie, dlatego liczba osób zwolnionych i zatrudnionych nie powinna być wtedy zawyżana.
Aby wykonać powyższą czynność należy:
1. Znaleźć nową umowę pracownika (KD > Rejestr umów > zaznaczyć nową umowę > Modyfikuj).
2. Nacisnąć przycisk wyboru (lupa) obok pola "Nr poprz. umowy".
3. Wybrać z listy kontynuowaną (starą) umowę.


W przypadku gdy nie jest wyliczana część 2.2 sprawozdania (podział na stanowiska i wykształcenie) to proszę pamiętać że Słownik stanowisk jest słownikiem lokalnym i w każdym urzędzie jest wypełniony zupełnie inaczej.
W związku z powyższym system nie jest w stanie automatycznie ustalić, które stanowiska powinny być wykazywane w poszczególnych wierszach części 2.2.
Aby ta część sprawozdania została wypełniona należy więc uzupełnić wartości parametrów lokalnych aplikacji KD, rozpoczynających się wyrażeniem "Stan".
Parametry, o których mowa powyżej, dostępne są w menu aplikacji KD (KD > Parametryzacja > Parametry).
Ich wartości powinny zostać wypełnione listą kodów sprawozdawczych odpowiednich stanowisk. Poszczególne kody sprawozdawcze powinny być rozdzielone przecinkami. Kod sprawozdawczy każdego stanowiska widoczny jest na liście stanowisk w kolumnie o tej samej nazwie.
Przykład:
Jeżeli w danej placówce pośredników pracy (wiersz 13 sprawozdania) dotyczą stanowiska o kodach sprawozdawczych: "10000055" oraz "10000120",
to parametr "StanPosrPracy" powinien zostać uzupełniony wartością: "10000055,10000120".

UWAGA!!!
Każdy z parametrów, o których mowa powyżej, powinien zawierać różne kody sprawozdawcze stanowisk.
Wyjątkiem jest parametr "StanPosrPracyEURES", którego wartość powinna zawierać podzbiór kodów sprawozdawczych stanowisk wykazanych w parametrach: "StanPosrPracyStazysta", "StanPosrPracy", "StanPosrPracyIStopnia", "StanPosrPracyIIStopnia".
ikaszucka

Wróć do KDPL

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron