eDOK i art. 39 KPA

Co jest dobrze a co źle ....

eDOK i art. 39 KPA

Postautor: Łukasz » 13 maja 2014 7:54

Od 11 maja obowiązuje nowy artykuł 39 odnośnie wyrażenia zgody na otrzymywanie dokumentacji elektronicznej w innych sprawach niż przewiduje to tylko praca.gov.pl - czy eDOK jest jakoś przygotowany na taką zmianę?
Czy da się wysyłać z eDOKa inne pisma do konkretnego adresata w formie elektronicznej z poziomu eDOKa? I co najważniejsze - czy jest miejsce w eDOKu, gdzie to wyrażenie zgody można zaznaczyć, aby wszystkie dokumenty do tego klienta szły za pomocą praca.gov.pl?
Łukasz
JOKER
JOKER

Re: eDOK i art. 39 KPA

Postautor: dgruszczynski » 09 lut 2015 11:47

W wersji 6.1 pojawia się w Danych Pisma informacja "Wnioskodawca chce aby Powiatowy Urząd Pracy kontaktował się z nim poprzez portal PRACA.GOV" lub podobny komunikat jeśli wybrał formę tradycyjną.
Jeśli chodzi o inicjacje pisma z edoka i wysłanie na pracę to musimy jeszcze znaleźć sposób na określenie czy adresat ma konto na pracy.gov.pl. O ile w ePUAP każda osoba ma adres skrytki i wtedy jest sprawa jasna , o tyle w edoku osoba z pracy.gov.pl identyfikowana jest po numerze pesel co nie oznacza jeszcze że ma konto na pracy.
dgruszczynski

Re: eDOK i art. 39 KPA

Postautor: Łukasz » 06 mar 2015 9:36

Rozumiem, że równocześnie z tym:
"Funkcjonalność wysyłki pisma do klienta z inicjacji komunikacji przez urząd, będzie dostępna od wersji 2.0.31_1.9 praca.gov.pl, której aktualizacja jest planowana na koniec marca 2015/początek kwietnia 2015. Bedzie wtedy możliwość przekazywania bezrobotnym wydanych decyzji."
podobna funkcjonalność ruszy w eDOKu?
Łukasz
JOKER
JOKER


Wróć do Tak i nie tak

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron