W jaki sposób wprowadzić dodatek aktywizacyjny?

Formalna Obsługa Osób, Świadczenia, współpraca z Płatnikiem

W jaki sposób wprowadzić dodatek aktywizacyjny?

Postautor: JCofalka » 09 wrz 2004 10:41

SEDNO: dodatek aktywizacyjny

Dodatek aktywizacyjny przyznawany jest na podstawie zapisu w historii osoby zdarzenia Z/DA oraz Z/DAU, oznaczającego przyznanie dodatku aktywizacyjnego. Świadczenie to przysługuje w okresie, kiedy osoba podjęła pracę, jednakże z uwagi na pobieranie tego świadczenia wypłacanego przez urząd pracy niemożliwe jest wyłączenie tej osoby z dniem podjęcia pracy, lecz dopiero wtedy, gdy przestanie pobierać dodatek aktywizacyjny. Okres pobierania dodatku aktywizacyjnego wyznacza para zdarzeń Z/DA i O/O lub Z/DAU i O/O.
Zdarzenie Z/DA odpowiada przyznaniu dodatku osobie, która z własnej inicjatywy podjęła zatrudnienie lub inną pracę zarobkową, a zdarzenie Z/DAU odpowiada przyznaniu dodatku osobie, która podjęła zatrudnienie w niepełnym wymiarze czasu pracy obowiązującym w danym zawodzie lub służbie i otrzymuje wynagrodzenie niższe od minimalnego wynagrodzenia za pracę.
Przykład przyznania dodatku aktywizacyjnego:
Bezrobotny z prawem do zasiłku rozpoczyna pracę oraz zaczyna pobierać dodatek aktywizacyjny. Na podstawie zdarzenia Z/DAU system przyznaje osobie dodatek aktywizacyjny DA na okres od 01.06.2004 do 22.10.2004, naliczany metodą 32. Jednocześnie w tym samym okresie następuje wstrzymanie świadczenia ZZ-100, który byłoby wypłacane tej osobie, gdyby nie pobierała tego dodatku z tytułu podjęcia pracy.
JCofalka

Wróć do FO, SW, ZUS

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości