Zasilenie SEPI

Platforma łącząca Rynek Pracy i Pomocy Społecznej

Re: Zasilenie SEPI

Postautor: naitsyrk85 » 19 lis 2018 23:17

jakub.zarebski pisze:Ja jako PUP mogę tak? mimo, że oni mają swoje konta z adminem lokalnym?

Nie mówię własnie o ich kontach lokalnych, tam mogą sobie ustawić powiadomienie, będzie przychodził wtedy e-mail że nie poszło zasilenie
naitsyrk85
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: jakub.zarebski » 20 lis 2018 8:02

To ja mogę ustawić dla nich? Bo nie rozumiem.
jakub.zarebski
Omnibus
Omnibus

Postautor: AKucharczyk » 20 lis 2018 10:18

jakub.zarebski pisze:To ja mogę ustawić dla nich? Bo nie rozumiem.

U mnie jak jeszcze SEPI funkcjonowało (OPSy się wycofały gdy wystraszyły się RODO) przy długim czasie braku zasileń z konkretnego OPS-u szły pisma ponaglające. Przy dalszym braku zasileń ...blokowaliśmy dostęp userom z danego OPS-u. Trochę chamskie, ale skuteczne.
AKucharczyk
Instruktor
Instruktor

Postautor: naitsyrk85 » 20 lis 2018 11:05

Na pewno konta lokalne mają taką opcje, u siebie chyba tego nei ustawisz, chyba ,ze macie SaaS to napisz na hd, żeby dodali adresy e-mail i powiadomienia
naitsyrk85
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: jakub.zarebski » 20 lis 2018 11:26

AKucharczyk pisze:

U mnie jak jeszcze SEPI funkcjonowało (OPSy się wycofały gdy wystraszyły się RODO) przy długim czasie braku zasileń z konkretnego OPS-u szły pisma ponaglające. Przy dalszym braku zasileń ...blokowaliśmy dostęp userom z danego OPS-u. Trochę chamskie, ale skuteczne.

druga część zdania mnie przekonuje....skuteczne. Niestety też miałem jeden urząd, który nie chciał zasilać bo "za dużo idzie danych" wrażliwych.
Mnie wkurza, że to ja muszę pilnować czy OPSy i inne zasilają.....
jakub.zarebski
Omnibus
Omnibus

Postautor: AKucharczyk » 20 lis 2018 12:39

jakub.zarebski pisze:
AKucharczyk pisze:

druga część zdania mnie przekonuje....skuteczne. Niestety też miałem jeden urząd, który nie chciał zasilać bo "za dużo idzie danych" wrażliwych.
Mnie wkurza, że to ja muszę pilnować czy OPSy i inne zasilają.....

Rozmawiaj z Dyrekcją. U mnie nie było problemu - szefostwo samo naciskało na obustronne przestrzeganie umowy - w końcu to PUP płaci całość kwoty za usługę.
AKucharczyk
Instruktor
Instruktor

Postautor: jakub.zarebski » 20 lis 2018 12:44

Udało się rozwiązać, ale niestety przy pomocy groźby że będzie pisane do dyrekcji danej jednostki, a jak nie to ministerstwo. Bo my płacimy, a oni korzystają - a PUP nie ma świeżych danych.
jakub.zarebski
Omnibus
Omnibus

Postautor: 18050 » 21 maja 2020 9:33

Od 12.05 mamy problem z zasileniem. Pliki w katalogu or podmienione zgodnie z instrukcją instalacji do wildfly.
W logu /srv/zasielenieSEPI/or/log dostajemy komunikaty:

21 maj 2020 01:20:03,219 INFO - R100.Start
21 maj 2020 01:20:13,420 ERROR - E102.Bledy podczas dzialania procesu
java.lang.NullPointerException
at pl.computerland.syriusz.std.pz.msg.sepi.commons.XmlMakerSepiOrganizac
....
a pliki XML przenoszone są do katalogu /srv/zasilenieSEPI/bledne

Jakiś szybki help?
18050
Konsultant
Konsultant

Postautor: Piter » 21 maja 2020 9:47

Sprawdź czy z dobrej lokalizacji przekopiowałeś pliki czyli z: wildfly_std\or\sepi_wildfly\or
Ja niedawno pamięciowo skopiowałem z lokalizacji złej: wildfly_std\or\sepi\or
Piter
AS
AS

Postautor: 18050 » 21 maja 2020 9:55

:piwko: :piwko: :piwko:
18050
Konsultant
Konsultant

Postautor: marbak » 21 maja 2020 9:56

Piter pisze:Sprawdź czy z dobrej lokalizacji przekopiowałeś pliki czyli z: wildfly_std\or\sepi_wildfly\or
Ja niedawno pamięciowo skopiowałem z lokalizacji złej: wildfly_std\or\sepi\or

Zgadza się nowa lokalizacja to tak jak podaje Piter, podobno po jednej z ostatnich aktualizacji Syriusza zostało to zmienione. A tak btw przychodzą wam powiadomienia o niezasileniu ??
marbak
Konsultant
Konsultant

Postautor: jakub.zarebski » 21 maja 2020 10:16

Miałem to samo, w instrukcji za specjalnie jakoś mocno nie podkreślili zmian.
Powiadomienie mi przyszło, po tygodniu.....ale to sygnity musi włączyć.
jakub.zarebski
Omnibus
Omnibus

Postautor: akoc » 21 maja 2020 10:31

marbak pisze:podobno po jednej z ostatnich aktualizacji Syriusza zostało to zmienione

2.0.51.1
akoc
Omnibus
Omnibus

Postautor: jakub.zarebski » 21 maja 2020 10:36

no jest już nowy folder od 51.1. ale zamiast uczulić czy coś to nic, cisza, pewnie masa ludzi później pisze o braku zasilenia
jakub.zarebski
Omnibus
Omnibus

Poprzednia

Wróć do SEPI