praca.gov.pl

Zdalna rejestracja

Re: praca.gov.pl

Postautor: Rafał:) » 15 maja 2020 9:20

AnkaSt pisze:Nie UPD czy UPN tylko pliczek dokument.xml (z katalogu odpowiedź.... w wyeksportowanej sprawie z dokumentów wysłanych z praca.gov.pl) można zweryfikować np. w proCertum SmartSign - i widać kto i kiedy podpisał.

A faktycznie dzieki. Ale powinno to być prostsze i szybsze do zweryfikowania.
Rafał:)
Mentor
Mentor

Postautor: Rafał:) » 18 maja 2020 9:35

Wiecie jak sprawdzić ile w danym dniu zostało podpisanych dokumentów?
Dokumenty wysłane? czy wysłane i doręczone?
Mentor
Mentor

Postautor: Rafał:) » 18 maja 2020 9:55

Odpowiedź z HD
W konsoli pracy.gov.pl pokazujemy datę utworzenia odpowiedzi a nie podpisania dlatego nie ma możlwiości sprawdzenia ile spraw zostało podpisane dane dnia.
Mentor
Mentor

Postautor: akoc » 18 maja 2020 11:03

Właściwie nie tu, ale wyszło przy praca.gov.pl - na jednym komputerze nie instaluje się dodatek Szafir SDK: "wystąpił błąd połączenia".
Ponowna instalaja FF, cache, uprawnienia administratora, wyłączenie antywirusa i zapory, DNS jak dla admina - bz.
Dałem na Chrome...
akoc
Omnibus
Omnibus

Postautor: Piter » 18 maja 2020 11:05

akoc pisze:Właściwie nie tu, ale wyszło przy praca.gov.pl - na jednym komputerze nie instaluje się dodatek Szafir SDK: "wystąpił błąd połączenia".
Ponowna instalaja FF, cache, uprawnienia administratora, wyłączenie antywirusa i zapory, DNS jak dla admina - bz.
Dałem na Chrome...

Ja tylko na Chrome konfiguruję podpisywanie w praca.gov.pl, idzie bez problemu.
Piter
AS
AS

Postautor: marbak » 18 maja 2020 11:06

akoc pisze:Właściwie nie tu, ale wyszło przy praca.gov.pl - na jednym komputerze nie instaluje się dodatek Szafir SDK: "wystąpił błąd połączenia".
Dałem na Chrome...

Nie wiem od czego to zależy, ale na niektórych przeglądarkach FF idzie ten dodatek zainstalować, a na niektórych występuje błąd, a ostatecznie działa na Chrome...
marbak
Konsultant
Konsultant

Postautor: miomi » 18 maja 2020 11:49

trzeba ten dodatek wczytać z pliku
miomi
Specjalista
Specjalista

Postautor: Danielw » 21 maja 2020 9:25

praca.gov.pl > dokumenty do obsługi > KRB

Zniknęła wizualizacja PDF za to pojawił się komunikat "Wniosek jest zarchiwizowany"
A wiadomo nie od dziś że wizualizacja HTML jest do bani i/lub nie zawsze działa (zależnie od humorów przeglądarki).
Jedyny sposób dostania się do podglądu wniosku (KRB) jest z poziomu Syriusza
- "wizualizuj" - który nie ma możliwości wydruku
- "pobierz Wydruk" i wtedy mamy plik PDF z opcją wydruku.

Nigdzie nie widzę informacji o zmianach które to wprowadzają, ewentualnie coś mi umknęło.
Danielw
Konsultant
Konsultant

Postautor: AnkaSt » 21 maja 2020 11:12

Danielw pisze:praca.gov.pl > dokumenty do obsługi > KRB

Zniknęła wizualizacja PDF za to pojawił się komunikat "Wniosek jest zarchiwizowany"
(...)
Nigdzie nie widzę informacji o zmianach które to wprowadzają, ewentualnie coś mi umknęło.

Odpowiedź z HD w tej sprawie:
Na praca.gov.pl wprowadzono funkcjonalność:

Przyśpieszona archiwizacja KRB

Podstawowe założenia

1.Po wysłaniu KRB z portalu PGP przez klienta dane merytoryczne oraz załączniki nie będą dostępne dla klienta. Klient będzie jedynie widział metrykę wysłanego KRB i UPP (Urzędowe Poświadczenie Przedłożenia)
2.Po stronie konsoli pracownika, KRB będzie dostępna do momentu pobrania KRB przez Syriusza. Po pobraniu przez Syriusza, pracownik będzie widział jedynie metrykę wysłanego KRB i UPP

Reasumując, po wczytaniu KRB do Syriusza wydruki / wizualizacje są dostępne tylko z poziomu Syriusza

Pomimo tego, iż wnioski są zarchiwizowane, odpowiedzi do spraw można dodawać w dotychczasowy sposób
AnkaSt
Mentor
Mentor

Postautor: Danielw » 21 maja 2020 11:26

Podziękował :-D
Danielw
Konsultant
Konsultant

Postautor: Pawel_Tarnow » 27 maja 2020 8:00

Cześć, działa wam dzisiaj w Syriuszu pobieranie danych z CIDG etc.?
Pawel_Tarnow
Profesor
Profesor

Postautor: voytek » 27 maja 2020 8:02

Nie działa. (Oczekiwanie na dane)
voytek
Amator
Amator

Postautor: clsch » 27 maja 2020 8:02

Nie działa póki co. I nie można zrobić synchronizacji z AC
clsch
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: Piter » 27 maja 2020 8:03

Broker na czerwono.
Piter
AS
AS

Postautor: d702727 » 27 maja 2020 8:21

macie podobnie? ja mam brokera na zielono (ale usługi też nie działają) a w logach:

08:18:55,272 INFO [pl.sygnity.broker.proxy.connector.connection.jms.JmsConnectionManager] (default-threads - 11) Trying to open connection to UM: Client identifier/Application: STD.06110/STD, webMethod Broker server address: broker.praca.gov.pl:4455
08:18:55,272 INFO [pl.sygnity.broker.proxy.connector.connection.jms.JmsConnectionManager] (default-threads - 11) Connection to broker.praca.gov.pl:4455 SSL config: KS: /srv/wildfly_std/standalone/data/broker/CN=STD.06110.p12, alias: broker, ts: /srv/wildfly_std/standalone/data/broker/CN=STD.06110.truststore
08:18:55,299 ERROR [pl.sygnity.broker.proxy.connector.connection.jms.JmsConnectionManager] (default-threads - 11) Realm is not reachable for client id STD.06110
08:18:55,299 ERROR [pl.sygnity.broker.proxy.connector.connection.jms.JmsConnectionManager] (default-threads - 11) : com.pcbsys.nirvana.client.nRealmUnreachableException: Realm is currently not reachable:Realm was still unreachable after max retry count - 0
Caused by: com.pcbsys.nirvana.client.nRealmUnreachableException: Realm is currently not reachable:SSL exception received when connecting to - [nsps://broker.praca.gov.pl:4455/] (check cause for underlying exception) :: javax.net.ssl.SSLPeerUnverifiedException: peer not authenticated
d702727
Amator
Amator

PoprzedniaNastępna

Wróć do praca.gov.pl