Wniosek o wydanie zezwolenia na pracę sezonową cudzoziemca

Zatrudnienie cudzoziemców

Wniosek o wydanie zezwolenia na pracę sezonową cudzoziemca

Postautor: KPaczkowska » 13 cze 2019 12:33

Ostatnio wpływa nam wiele wniosków PSZ-WZPS. Dziewczyny w kancelarii zaczynają stękać, ze jest za dużo do wpisywania. Nie posiadamy eDOKa, kancelaria rejestruje pisma w tabeli zrobionej w Wordzie... i teraz moje pytanie: czy u was ktoś ewidencjonuje powyższe wnioski do dziennika czy pracownicy merytoryczni "od cudzoziemców" obrabiają sami przez praca.gov?
KPaczkowska
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: Wniosek o wydanie zezwolenia na pracę sezonową cudzoziemca

Postautor: Danielw » 02 lip 2019 15:23

- Informacja na stronie oraz w urzędzie (tablica ogłoszeń) że przyjmowane są tylko wnioski w formie elektronicznej przez praca.gov.pl (bez rejestracji w kancelarii/eDOK)
- W wyjątkowych sytuacja za pozwoleniem Dyrektora forma papierowa pod warunkiem że nie jest to więcej niż 10 wniosków (te przechodzą przez kancelarię/eDOK)

Oczywiście na początku i tak pewna cześć firm będzie przynosiła papierowe wioski i będą trochę marudzić że się od nich wymaga podpisów cyfrowych czy profili zaufanych. Z czasem przestaną marudzić ale zaczną wychwalać.
Będzie też z początkiem trochę wizyt lub kontaktów telefonicznych dotyczących aktywacji konta ma stronie praca.gov.pl, weryfikacji, czy z pytaniami typu "a mi się tu NIP na czerwono świeci i nie pozwala przesłać wniosku".

Ale i tak ciężko pozbyć się tych co to głupoty potrafią we wnioskach wypisywać. Zamieniać imię z nazwiskiem, wstawiać dane nie tego cudzoziemca, albo kilka wniosków na różne stanowiska ale jedna i ta sama osoba/cudzoziemiec mimo że w rzeczywistości maja kilku kandydatów.
Danielw
Konsultant
Konsultant


Wróć do ZC

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości