SJO BeSTi@

Problemy, porady, ciekawostki, polecane

Re: SJO BeSTi@

Postautor: jakub.zarebski » 21 sie 2019 9:17

przemo88 pisze:ile dałeś za 2016? jakieś CAL'e?

kupowałem na koniec 2017 roku z resztek kasy, mam dwa CALe. Płatnik i bestia.
jakub.zarebski
Omnibus
Omnibus

Postautor: przemo88 » 21 sie 2019 9:39

a to nie jest tak,że kupuje się na ilość użytkowników korzystających z płatnika i bestii?
przemo88
Ekspert
Ekspert

Postautor: Piter » 21 sie 2019 10:02

przemo88 pisze:a to nie jest tak,że kupuje się na ilość użytkowników korzystających z płatnika i bestii?

Dokładnie. Ile userów tyle CALi.
Piter
AS
AS

Postautor: jakub.zarebski » 21 sie 2019 11:48

tak, dokładnie - czyli u mnie dwie osoby :)
jakub.zarebski
Omnibus
Omnibus

Postautor: yolagra » 08 lis 2019 14:25

Mam problem z podpisem elektronicznym w Bestii. Nigdy dotąd nie używany był u nas podpis elektroniczny.Wgrałam certyfikaty dla mojej karty (certum) ze strony Musisz się zalogować żeby zobaczyć link! . No i po zapytaniu o pin wywala komunikat jak w załączniku. Spotkaliście się z takim problemem? Komputer win 8, podpis na płatniku działa, podpis w oprogramowaniu proCertum SmartSign podpis działa.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
yolagra
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: MarcinD » 08 lis 2019 15:46

yolagra pisze:Wgrałam certyfikaty dla mojej karty

Wszystkie? Certyfikaty nncert także zainstalowane?
MarcinD
AS
AS

Postautor: yolagra » 12 lis 2019 8:30

TAK
yolagra
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: kiltna » 12 lis 2019 9:28

A masz zainstalowany Certum Smart Sign i CardManager? W 99,9% moich przypadków, kiedy do końca nie wiedziałem co jest grane, instalacja tych programów załatwiała sprawę. Masz wtedy pewność, że wszystko się zainstaluje.
kiltna
Specjalista
Specjalista

Postautor: yolagra » 12 lis 2019 15:39

Mam zainstalowane te programy i prawidłowo można podpisać np. dokument pdf. Ponadto ta sama osoba podpisuje również tą kartą na tym samym komputerze w płatniku i działa.Natomiast w Bestii nie działa.
yolagra
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: MarcinD » 12 lis 2019 17:37

Bo do bestii trzeba na konto komputera dać a nie usera.
MarcinD
AS
AS

Postautor: jakub.zarebski » 12 lis 2019 20:20

mówisz o certyfikatach? czy o czym? @Marcin.
jakub.zarebski
Omnibus
Omnibus

Postautor: MarcinD » 12 lis 2019 23:52

Certyfikaty. Tak ogólnie to jest to troszkę dziwaczne w bestii i wystarczy często tylko certyfikat dodawany z konta administratora, ale z zalogowanego konta a nie po podniesieniu uprawnień.
MarcinD
AS
AS

Postautor: piti198 » 04 gru 2019 16:25

A mnie interesuje taki temat jak zainstalować SQL Server 2017 Express Edition na serwerze (Windows Server 2012 R2 Essentials), bo w trakcie instalacji pojawia się info, że nie jest zalecana instalacja na kontrolerze domeny.
Pytam w związku z tym, że przyszła do mnie pracownica, która obsługuje tą SJO Bestię z propozycją, żebym zainstalował tą nową wersję na serwerze. I jak mam to zrobić?
piti198
Profesjonalista
Profesjonalista

Postautor: igi.wielki » 05 gru 2019 8:35

piti198 pisze: jak zainstalować SQL Server 2017 Express Edition na serwerze (Windows Server 2012 R2 Essentials), bo w trakcie instalacji pojawia się info, że nie jest zalecana instalacja na kontrolerze domeny

Sama instalacja na Windows Server 2012 R2 nie jest problemem bo nie ma przeciwskazań. System ciebie ostrzega, że jeżeli system, na którym chcesz zainstalować SQL Server 2017 Express Edition posiada rolę kontrolera AD to nie jest to z wielu powodów wskazane i tyle.
piti198 pisze:przyszła do mnie pracownica, która obsługuje tą SJO Bestię z propozycją, żebym zainstalował tą nową wersję na serwerze

Jak przyjdzie z propozycją instalacji mesengera na serwerze to też to zrobisz?
igi.wielki
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: d702727 » 05 gru 2019 9:16

może przyszła w związku z tym że Bestia od nowego roku porzuca wsparcie dla starszych wersji MS SQL?
d702727
Amator
Amator

PoprzedniaNastępna

Wróć do Oprogramowanie "inne"