UPS APC

Zepsuło się, nie działa, co lepsze czego nie dotykać

UPS APC

Postautor: arni » 30 wrz 2019 12:52

Mam pytanie mam UPS APC Smart-UPS SRT 5000 VA RM 230 V i brakuje mi wejść żeby wpiąć switche.
Obecnie ma zajętą całą sekcje Group 1 w ups /szczegóły na zdjęciu/ (serwery macierz)
Ale całą sekcje GROUP 2 mam wolną tylko jest tam inny rodzaj wejść C19.

Czy mogę do nich wpiąć bezpiecznie np. switche czy qnapa . jeżeli będę miał odpowiedni kabel taki jak ten:
Musisz się zalogować żeby zobaczyć link!

TUTAJ MÓJ APC /4 zdjęcie są wejścia z tyłu/
arni
Profesor
Profesor

Re: UPS APC

Postautor: MarcinD » 30 wrz 2019 13:05

Możesz wpiąć, ale skoro to klasa tych samych urządzeń z takim samym priorytetem, to podepnij do UPSa przedłużacz i do przedłużacza podepnij kilka switchy i po ptakach.
MarcinD
AS
AS

Postautor: arni » 30 wrz 2019 13:14

MarcinD pisze:Możesz wpiąć, ale skoro to klasa tych samych urządzeń z takim samym priorytetem, to podepnij do UPSa przedłużacz i do przedłużacza podepnij kilka switchy i po ptakach.

Ok nie widziałem takich przedłużaczy na gniazdko iec c14
arni
Profesor
Profesor

Postautor: PawełR » 30 wrz 2019 13:16

jest i to znacznie taniej niż ten kabelek wyżej który podlinkowałeś za 193zł :shock:
po za tym zawsze można przejść w listwie na inny standard wyjścia .
albo takie dwa w jednym jak tu poniżej
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2019 13:18 przez PawełR, łącznie zmieniany 2 razy
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: user_psz » 30 wrz 2019 13:17

Ja korzystam z czegoś takiego: Musisz się zalogować żeby zobaczyć link!
user_psz
Doctor
Doctor

Postautor: MarcinD » 30 wrz 2019 13:25

arni pisze:Ok nie widziałem takich przedłużaczy na gniazdko iec c14

Ja widziałem. Po około 150 zł za 4 gniazdka, ale jest też pełno listew rack poniżej 100 zł, a są też zwykłe przejściówki z wtyczki na wtyczkę, ale to strasznie paskudnie i nieprofesjonalnie wygląda.
Ale.... gniazdko kupiłem za 6 zł, przedłużacz na 7 gniazdek za 15, potem używając zdolności manualnych up..... oryginalną wtyczkę przedłużacza i przyłączyłem do kabli kupioną wcześniej wtyczkę c14. Całość poddałem badaniom na zgodność z normą co przypieczętowałem własnoręcznie zrobioną pieczątką z kartofla.

No ludzie, niedługo bez instrukcji będziemy chyba w gacie robić.
MarcinD
AS
AS

Postautor: kamil.drozd » 18 paź 2019 8:22

Hej

Kupiłem baterię na wymianę do UPS APC Smart 1000 SMC 1000I, czy zasilacz UPS może działać podczas wymiany.
kamil.drozd
Ekspert
Ekspert

Postautor: PawełR » 18 paź 2019 8:36

Na 99% nie
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: MarcinD » 18 paź 2019 9:48

Z tyłu ma odłącznik baterii i zasadniczo może pracować bez nich podczas wymiany, ale nie polecam.
MarcinD
AS
AS

Postautor: nieistotny_nick » 21 maja 2020 8:28

Panowie podepnę się, mam stary APC SmartUPS 2200 (bardzo podobny do Musisz się zalogować żeby zobaczyć link! tylko polskie gniazda)
Mam do tego podpięte 2 serwery, kilka switchy i centralę telefoniczną obciążenie było w granicach 1/5 lampek na obudowie (jakieś 23%).
Podłączyłem jeszcze jeden serwer i obciążenie wzrosło do 2/5 lampek ~34% i ups zaczął sypać parami komunikatów:
UPS: A discharged battery condition no longer exists.
UPS: The battery power is too low to support the load; if power fails, the UPS will be shut down immediately.

Obszar.png

Czas z 9 minut zmniejszył się do 4.

Czy to normalne, że ups obciążony w jednej trzeciej tak się zachowuje gdy bateria jest świeżo wymieniona (2019)?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
nieistotny_nick
AS
AS

Postautor: Cichy » 21 maja 2020 8:35

nieistotny_nick pisze: ups zaczął sypać parami komunikatów:
a kalibrację zrobiłeś ?
Cichy
Omnibus
Omnibus

Postautor: littleone » 21 maja 2020 9:15

Hmmm... Ja moge jedynie powiedzieć kilka słów od siebie, z doświadczenia prądowego...

Jeśli mam jeden komputer podpięty (serwer raczej zużywa więcej prądu) to na UPSie przetwornica "wpier....a" już ok 16A prądu.

Dlatego zwykłe akumulatory wytrzymują na jednym kompie ok. 5-8 minut, bo jest to zabójczy prąd w przypadku jednego aqu 12V, dlatego ja już od dawna zacząłem stosować większe i trwalsze 12V 9Ah, a najlepsza sytuacja była, jak podłączyłem zewnętrzny aku 12V 18Ah, dla niego to był dopiero normalny prąd pracy i mogłem na moim kompie pracować godzinę, do tego druk atrament, radio i wentyl z płynną regulacją obrotów w twarz (klimatyzacja) :-o

Aqu z 2014 roku działa do dzisiaj!

Sytuacja jest nieco inna w przypadku wyższego napięcia zasilania przetwornicy, 2 lub więcej aqu.

Skoro jeden zestaw zużywa ok. 15-16A czyli ok 190W, to 3 takowe masz prawie 600W, do tego switche i coś tam jeszcze... liczmy 800W.

Z tego co czytam, masz dwa moduły zasilające po 96V każdy, czyli 192V akumulatory 5Ah.

Czyli mamy 800W, I=P/U, co daje prąd 4,17A w naszym przypadku. Wg obliczeń również do godziny pracy z 5Ah aqu!

Więc albo serwery zżerają znacznie więcej prądu, albo po prostu masz za dużo urządzeń na nim i moc pobierana jest zbyt duża.

Pozdrawiam!
littleone
Amator
Amator

Wróć do Sprzęt i osprzęt