Deklaracje ZUS

Formalna Obsługa Beneficjenta

Deklaracje ZUS

Postautor: meritum » 31 paź 2019 15:38

Może już kiedyś był temat ruszany, ale nie mogę go odkopać. Otóż, dzisiaj miałem telefon z ZUS dotyczący wyzerowania deklaracji za lata 1999-2003 w pozycji Kwoty należnego wynagrodzenia dla płatnika! Uprzejma Pani twierdzi, że powinniśmy wyzerować tą pozycję, gdyż rozporządzenie nie pozwala na naliczanie tej kwoty przy korektach i winna ona być zerowa!!!??? Jakoś nie chce mi się w to wierzyć i to po 20 latach mam zrobić??????!!!!!!!!!! Jest to potrzebne do rozliczenia salda pup-u. :ups:
Ok, zrobiłbym to z chęcią, ale ..................... wówczas zwiększy mi to kwotę do zapłaty!!!! :twisted: :-| Kwota nie będzie mała, no i plus odsetki!!! :-x
Z tego co wiem, to niektóre urzędy miały od początku deklaracji kwotę ZERO, gdyż nie opłaciły jej w terminie, zgoda. A jak jest u Was!!!!!! Chodzi o słynne lata 1999-2003. W poniedziałek będę rozmawiał o rozporządzeniu , na które się Pani powoływała. Sprawa jest o tyle ciekawa, że obecnie ujawniają się zbiegi za tamte lata i my robimy korekty co skutkuje oczywiście innymi kwotami deklaracji, w tym zmianą Kwoty należnego wynagrodzenia dla płatnika. Pozdrawiam.
meritum
Amator
Amator

Re: Deklaracje ZUS

Postautor: pupgrojec14060 » 04 lis 2019 10:10

My przy korektach nie zerujemy tej pozycji i nigdy nie było z tym problemów ;)
Pewnie system pokazał im jakiś błąd i zamiast po swojej stronie go rozwiązać to chcą iść na łatwiznę i każą Wam wyzerować, wtedy Oni pozbędą się problemu ale Wam za to przybędzie ;)
pupgrojec14060
Specjalista
Specjalista

Re: Deklaracje ZUS

Postautor: kamil.drozd » 26 lis 2019 12:15

Hej

dostaliśmy z ZUS pisemną informację o rozliczeniu wpłat deklaracji i w tych tabelach widnieją pozycje (korekty poprzednich okresów) przy których jest adnotacja "odsetki za zwłokę". Wszystkie korekty DRA są pomniejszeniem składek. Pan w ZUS nie wie dlaczego tak jest i skąd te różne kwoty odsetek na tych deklaracjach (system mu pokazał) i dodał jeszcze na marginesie, że po co robimy korekty składek.
Czy dostaliście takie informacje o rozliczeniu wpłat z ZUS?

Kamil
kamil.drozd
Profesjonalista
Profesjonalista

Re: Deklaracje ZUS

Postautor: meritum » 27 lis 2019 12:08

Jak na razie mamy info, że ZUS sam nam wyzeruje wspomniany wyżej pozycje (!!!!) a kwota zostanie rozliczona bez jakichkolwiek dodatkowych naliczeń, gdyż są to okresy przedawnione!!!! Zobaczymy.
meritum
Amator
Amator


Wróć do FOB

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości