Kłopoty z komputerem 2: Ostatnie zwarcie

Zepsuło się, nie działa, co lepsze czego nie dotykać

Kłopoty z komputerem 2: Ostatnie zwarcie

Postautor: piti198 » 15 sty 2020 8:47

Zauważyłem, że zwiększa się temperatura, zużycie procesora i chłodzenie procesora zwiększa obroty jak otworzę przeglądarkę i podczas przeglądania internetu, żeby po jakimś czasie spaść do akceptowalnego poziomu. Co może być tego przyczyną?
Tylko proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu, a nie jakieś głupawe docinki.
piti198
Profesjonalista
Profesjonalista

Re: Kłopoty z komputerem 2: Ostatnie zwarcie

Postautor: PawełR » 15 sty 2020 9:13

Co może być tego przyczyną?
zmuszenie procesora do pracy. Trzeba rozebrać i zobaczyć na żywo. (bo może trzeba np. wymienić pastę termo przewodzącą pod procesorem ) A jaki tam procesor ?ile ram?
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: MOPS_Nsk » 15 sty 2020 9:14

Reset przeglądarki może gdzieś po drodze.
MOPS_Nsk
Profesjonalista
Profesjonalista

Postautor: piti198 » 15 sty 2020 9:19

PawełR pisze:
Co może być tego przyczyną?
zmuszenie procesora do pracy. Trzeba rozebrać i zobaczyć na żywo. (bo może trzeba np. wymienić pastę termo przewodzącą pod procesorem ) A jaki tam procesor ?ile ram?

Jak zmieniałem chłodzenie CPU na nowe, to zmianę pasty już zrobiłem.
Intel Core i5 650 @ 3,2 GHz
4 GB RAM
Pytam o to co wyżej, bo wcześniej przed wymianą chłodzenia CPU na nowe tak nie było. Owszem stare chłodzenie głośno pracowało, ale to chyba z innego powodu.
piti198
Profesjonalista
Profesjonalista

Postautor: PawełR » 15 sty 2020 9:54

zwiększa obroty jak otworzę przeglądarkę i podczas przeglądania internetu
A na każdej przeglądarce tak samo czy tylko na jakiejś konkretnej?
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: piti198 » 15 sty 2020 10:18

Bez różnicy. Opera, firefox, explorer to samo. Innych przeglądarek na swoim kompie nie mam.
piti198
Profesjonalista
Profesjonalista

Postautor: PawełR » 15 sty 2020 10:44

A czy podczas tego używania przeglądarki masz w menedzeże zadań wydajność procesora wtedy wysoko?
A inne obciążenie niż przeglądarka? Chociażby szybkie poruszanie oknami explorera ? Też daje efekt obciążenia procesora i wzrost obrotów?
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: przemo88 » 15 sty 2020 11:28

ja mam i5 7500 i mam tak samo, podczas inicjalizacji aplikacji przeglądarki zwiększa się użycie procesora, co nagrzewa urządzenie, i wentylator mocniej dmuchnie. Nie przejmuj się tym, wzrasta użycie procka, ramu i użycie dysku.Zanim radiator schłodzi procka też trochę minie, nie ma tu heatpipe żeby szybciej schładzać procka.BYć może przy starym chłodzeniu nie przejmowałeś się tym.
przemo88
Ekspert
Ekspert

Postautor: piti198 » 15 sty 2020 11:35

PawełR pisze:A czy podczas tego używania przeglądarki masz w menedzeże zadań wydajność procesora wtedy wysoko?
A inne obciążenie niż przeglądarka? Chociażby szybkie poruszanie oknami explorera ? Też daje efekt obciążenia procesora i wzrost obrotów?

Czasami jest taki efekt, że jak chcę zminimalizować okno przeglądarki i odwrotnie to tak skokowo to idzie, nie wiem może pamięci też coś zżera.
W sumie to co do użycia procesora, to opera(bo jej głównie używam) ma mało, ale najwięcej pamięci zżera właśnie opera.;)
Zużycie pamięci przez operę jest rozbite na kilkanaście procesów opera.exe.
W sumie to gdzieś znalazłem Musisz się zalogować żeby zobaczyć link! i ktoś miał zainfekowanego kompa. Może szukać coś pod tym kątem?
przemo88 pisze:ja mam i5 7500 i mam tak samo, podczas inicjalizacji aplikacji przeglądarki zwiększa się użycie procesora, co nagrzewa urządzenie, i wentylator mocniej dmuchnie. Nie przejmuj się tym, wzrasta użycie procka, ramu i użycie dysku.Zanim radiator schłodzi procka też trochę minie, nie ma tu heatpipe żeby szybciej schładzać procka.BYć może przy starym chłodzeniu nie przejmowałeś się tym.

Trudno się tym nie przejmować, jak to jest dość uciążliwe. Jeszcze serwer coś tam "mruczy" od siebie, to już w ogóle łeb odpada.
Ostatnio zmieniony 15 sty 2020 11:41 przez piti198, łącznie zmieniany 1 raz
piti198
Profesjonalista
Profesjonalista

Postautor: przemo88 » 15 sty 2020 11:41

spróbuj malwerbytes skaner do wykrywania malware, może koparka jakaś, jakie obciążenie procka? jaki proces najbardziej go obciąża i na ile procent?
przemo88
Ekspert
Ekspert

Postautor: piti198 » 15 sty 2020 11:44

przemo88 pisze:spróbuj malwerbytes skaner do wykrywania malware, może koparka jakaś, jakie obciążenie procka? jaki proces najbardziej go obciąża i na ile procent?

Już go zapuszczałem, nic nie znalazł.
Jeszcze włączałem to FRST, co jest wymienione w tym linku w moim poście, ale nie znam programu za bardzo. Coś tam przeskanował i wypluł 2 pliki txt z wynikami skanu.
piti198
Profesjonalista
Profesjonalista

Postautor: PawełR » 15 sty 2020 11:46

Co do linku to tam jest chyba przypadek CHroma. Z tego co też kiedyś doczytałem w chromie jest wbudowany antywirus który okresowo cos tam sobie skanuje i wtedy tez potrafią starsze sprzęty nieżle zamulać.
" Oczyść komputer
Znajdź szkodliwe oprogramowanie
Chrome może znaleźć i usunąć szkodliwe oprogramowanie na Twoim komputerze" to jest w ustawieniach chroma i działa z automatu co jakiś czas
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: przemo88 » 15 sty 2020 11:47

jakie obciążenie procka? jaki proces najbardziej go obciąża i na ile procent?
przemo88
Ekspert
Ekspert

Postautor: piti198 » 15 sty 2020 11:52

przemo88 pisze:jakie obciążenie procka? jaki proces najbardziej go obciąża i na ile procent?

Opera, ale mało, najwięcej ile zaobserwowałem to z 10% może. Najwięcej to zżera pamięci, to jest rozbite na kilkanaście procesów.
piti198
Profesjonalista
Profesjonalista

Postautor: PawełR » 15 sty 2020 11:55

To jest całkowite obciążenie procka w sytuacji i chwili gdy uruchamia się głośne chłodzenie? CZy tylko napisałeś o obciążeniu przez przeglądarke?
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Następna

Wróć do Sprzęt i osprzęt