APC SmartUPS 2200 i konfiguracja karty sieciowej NMC2

Zepsuło się, nie działa, co lepsze czego nie dotykać

APC SmartUPS 2200 i konfiguracja karty sieciowej NMC2

Postautor: nieistotny_nick » 18 maja 2020 7:47

Cześć panowie, potrzebuje podpowiedzi, mam APC Smart-ups 2200 i zakupiłem do niego kartę rozszerzenia NMC2 (Network Management Card) AP9630. Próby ustawienia IP karcie z programów do dołączonej płyty nie udają się, nie wykrywa karty. Serwis APC zasugerował drugi sposób konfiguracji (terminal emulation) karty za pomocą dedykowanego kabla szeregowego.
Mam taki kabel: Musisz się zalogować żeby zobaczyć link!
i teraz pytanie czy to kabel rs232 który podłączam do gniazda w serwerze oznaczonego jako 10101?

Terminal Emulation is a built-in function on most operating systems (ex: HyperTerminal).

Rozumiem, że może to być np. Putty czy coś innego polecacie?
nieistotny_nick
AS
AS

Re: APC SmartUPS 2200 i konfiguracja karty sieciowej NMC2

Postautor: Piter » 18 maja 2020 8:18

A masz serwer DHCP w sieci, bo według opisu karta sieciowa powinna wtedy z automatu dostać adres.
Piter
AS
AS

Postautor: nieistotny_nick » 18 maja 2020 8:53

Nie ma, ale podłączałem ją pod inny router co rozdziela dhcp i karta nie dostała adresu.
nieistotny_nick
AS
AS

Postautor: MarcinD » 18 maja 2020 8:56

nieistotny_nick pisze:to kabel rs232 który podłączam do gniazda w serwerze oznaczonego jako 10101?

To jest rack czy tower? Bo u mnie w racku mam normalny port RS232 i USB na gnieździe RJ.

No ale tak. Ten kabel szeregowy wpinasz w gniazdo szeregowe.

Ile dałeś za kartę?
Kiedyś używałem konwertera rs<>lan i to działało, karta kosztowała coś koło 2000 zł, konwerter koło 150 zł. Używane było praktycznie nigdy.
MarcinD
AS
AS

Postautor: Piter » 18 maja 2020 8:56

nieistotny_nick pisze:Nie ma, ale podłączałem ją pod inny router co rozdziela dhcp i karta nie dostała adresu.

Może z innej puli adresów dostała adres?
Jak chcesz ustawić po serialu tu jest fajnie opisane co i jak + filmik Musisz się zalogować żeby zobaczyć link!
Piter
AS
AS

Postautor: nieistotny_nick » 18 maja 2020 11:46

@Piter z tego faq dokładnie korzystałem. Tak, powinna dostać adres z innej puli, ale przynajmniej jakoś bym się do niej dostał i zmienił adres na żądany, jednak po podpięciu karty nie widać jej w przydziałach dhcp (jak np. 3 inne laptopy).
@MarcinD rackowe i w każdym oznaczenia identyczne: ioioi
Karta to około 1tys, w razie czego można wykorzystać ją też w innych, nowszych upsach od APC, ale póki mam tego i on nie ma możliwości zarządzania >1 ilością maszyn to pozostało dokupić kartę, aby zarządzał wyłączaniem - taki mam plan :)
nieistotny_nick
AS
AS

Postautor: Piter » 18 maja 2020 11:53

Ale udało się skonfigurować kartę? Ewentualnie można zrobić reset Musisz się zalogować żeby zobaczyć link!
Używałeś może softu Musisz się zalogować żeby zobaczyć link! ?
Piter
AS
AS

Postautor: nieistotny_nick » 19 maja 2020 7:21

Nie skonfigurowałem jej, nie potrafię się z nią skomunikować. Pisząc o programach "z płyty" właśnie to było Device IP Configuration Utility i tam karty nie znalazło w wyszukiwaniu "located unconfigured card".
Przed chwilą podłączyłem tym dołączonym kablem szeregowym 940-0299A, uruchomiłem Putty ustawienia wg. instrukcji COM1, 9600bps, 8 data bits, no parity, 1 stop bit i no flow control. Też na COM2 próbowałem i okno nie wyświetla się na miejscu gdzie mogę się zalogować.

Spróbuję jeszcze zresetować bo tylko wcisnąłem ten przycisk na chwilę, a trzeba na 20 sekund.
nieistotny_nick
AS
AS

Postautor: Piter » 19 maja 2020 7:28

nieistotny_nick pisze: Spróbuję jeszcze zresetować bo tylko wcisnąłem ten przycisk na chwilę, a trzeba na 20 sekund.

Jak zresetujesz to podłącz pod ten ruter co daje adres z DHCP.
Piter
AS
AS

Postautor: nieistotny_nick » 19 maja 2020 8:28

Nic się nie zmieniło, adresu nie dostaje mimo, że inny sprzęt dostał więc tu ok, putty nie może się połączyć po kablu, zaczynam podejrzewać że coś nie tak z nią jest ... albo ze mną.
nieistotny_nick
AS
AS

Postautor: Piter » 19 maja 2020 8:47

nieistotny_nick pisze:Nic się nie zmieniło, adresu nie dostaje mimo, że inny sprzęt dostał więc tu ok, putty nie może się połączyć po kablu, zaczynam podejrzewać że coś nie tak z nią jest ... albo ze mną.

Właśnie miałem też napisać, że może nie tak coś z kartą. Diody się świecą po wpięciu kabla? Jak nowa to atakuj support, niech pomagają.
Ostatnio zmieniony 19 maja 2020 9:44 przez Piter, łącznie zmieniany 1 raz
Piter
AS
AS

Postautor: nieistotny_nick » 19 maja 2020 9:37

Z supportem też jestem praktycznie od początku w kontakcie. Tak, diody świecą się, mrugają np. przy resecie itp. Spróbuję jeszcze wyciagnąć i ponownie wsadzić kartę z upsa, bo tego chyba jeszcze nie robiłem. Dzięki za poświęcony czas.
nieistotny_nick
AS
AS

Postautor: Piter » 19 maja 2020 9:46

nieistotny_nick pisze:Z supportem też jestem praktycznie od początku w kontakcie. Tak, diody świecą się, mrugają np. przy resecie itp. Spróbuję jeszcze wyciagnąć i ponownie wsadzić kartę z upsa, bo tego chyba jeszcze nie robiłem. Dzięki za poświęcony czas.

A na tym ruterze co daje adres z DHCP nie masz jakiś zabezpieczeń zrobionych, filtrowanie po mac czy coś innego?
Piter
AS
AS

Postautor: MarcinD » 19 maja 2020 10:15

Pewnie sprawdzałeś, ale rutyna lubi się mścić. Kabel sprawdź i ustaw ręcznie szybkość łącza.
Wersje firmware pozwalają na pracę? Jak na szybko rzuciłem okiem w userguida to coś tam było o konieczności posiadania fv ponad 3 bodajże.
MarcinD
AS
AS

Postautor: nieistotny_nick » 19 maja 2020 13:07

Nie wiem jaki firmware ma karta, nie mogę się dostać do niej.
Sprawdzałem, sprawdzałem :) tym samym ethernetowym podpinałem laptopa.
nieistotny_nick
AS
AS

Następna

Wróć do Sprzęt i osprzęt