terminal mobilny - Wywiad Plus

terminal mobilny - Wywiad Plus

Postautor: pentester » 19 maja 2020 22:19

Dzień dobry,

czy istnieje możliwość dodania w przyszłej aktualizacji dodatkowego ustawienia (np. globalnego dla całego oprogramowania) odpowiadającego za zmianę rozmiaru czcionki w wypełnianych polach?

Wiele terminali posiada zablokowaną możliwość zmiany rozdzielczości ekranu (lub ustawień wielkości tekstu) co powoduje, że wielkość czcionki w polach, do których wprowadzane są dane przypomina rozmiar 5-6 (w odniesieniu do wielkości czcionki w Wordzie) co znacząco utrudnia sprawne wprowadzanie tekstu.

Czy byłaby taka możliwość? Z góry dziękuję za odpowiedź.
pentester

Re: terminal mobilny - Wywiad Plus

Postautor: Tomek » 20 maja 2020 7:47

Maksymalizacja okna powoduje przeskalowanie czcionki. Oczywiście jeśli ekran jest mały, to niewiele to daje, nie da się powiększyć czcionki ponad uwarunkowania rozdzielczości, gdyż wówczas napisy przestają się mieścić w kratkach formularza wywiadu.
pozdrawiam.
Tomek

Re: terminal mobilny - Wywiad Plus

Postautor: preczjoza » 20 maja 2020 8:47

Podepnę się żeby nie zakładać nowego tematu. Wywiad Plus skaluje się pięknie, problem za to jest z Pomostem. Zakupiliśmy terminale Dell Vostro 14" z rozdzielczością fullHD, domyślne ustawienie rozdzielczości jest wyskalowane w nich na 150% i przez to przyciski w Pomoście chowają się i trzeba przewijać całe okno, żeby zobaczyć np. przycisk "Teczka rodziny". Zmiana na 100% pomaga, jednak wtedy wyświetlanie robi się nieostre :/ Czy u kogoś jest podobnie/idzie coś z tym zrobić?
preczjoza
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: terminal mobilny - Wywiad Plus

Postautor: Tomek » 20 maja 2020 8:49

Spróbuj poeksperymentować z rozmiarem czcionki pod linkiem "Ustawienia" na głównym oknie Pomostu.
pozdrawiam
Tomek


Wróć do Jak to jest?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron