Wysokość zasiłku po 90 i 180 dniach - ważne!!!

Formalna Obsługa Osób, Świadczenia, współpraca z Płatnikiem

Wysokość zasiłku po 90 i 180 dniach - ważne!!!

Postautor: tmecinska » 06 sty 2010 16:48

W związku ze zmianą interpretacji zapisów w ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy dotyczących trybu przyznawania zasiłków od 01.01.2010 roku informujemy, że w przypadku rejestracji osób z karencją 90 i 180 dni należy ręcznie zmienić parametr "Data zmiany naliczania wysokości podstawy zasiłku". Zgodnie z aktualną interpratacją okres karencji powinien "pochłaniać" okres 3 miesięcy, podczas których przysługuje zasiłek w podwyższonej wysokości. W systemach Syriusz STD 2.0.10.0 oraz SI PULS 1.7.83.0 okres 90 i 180 dni karencji nie konsumuje okresu przysługiwania zasiłku podwyższonego (taka była poprzednia interpretacja). Po upływie karencji przez pierwsze trzy miesiące zasiłek jest przyznawany w wysokości wyższej.
W celu poprawienia danych należy zmodyfikować wypełniony automatycznie parametr "Data zmiany naliczania wysokości podstawy zasiłku" w systemie SI PULS, natomiast w Syriusz STD, jeśli decyzja była zatwierdzona, należy usunąć zdarzenia i wprowadzić je ponownie, wprowadzić poprawną wartość parametru "Data zmiany naliczania wysokości podstawy zasiłku" i zatwierdzić decyzję.
Data zmiany naliczania wysokości podstawy zasiłku powinna przypadać po upływie 3 miesięcy kalendarzowych od dnia rejestracji R/PP lub R/PW.
tmecinska
Amator
Amator

Wróć do FO, SW, ZUS

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron